تماس با ما

09126762574

09195999785

روان کننده بتن

روان‌ کننده بتن که با شهرت کاهنده آب بتن در امر افزودنی های بتن شناخته می شود ، میزان آب مورد نیاز برای اختلاط بتن را تا حد قابل توجهی کاهش می دهد. نحوه عملکرد روان کننده بتن به این صورت است که با نشتن برذره های سیمان و بوجود آوردن نیروی دافعه میان این ذره ها باعث روانی بتن می شود.

امتیازهای مصرف روان کننده بتن

  1. افزایش عملکرد بتن بدون تغییر در نسبت آب به سیمان و در نتیجه بهبود کیفیت مقاومت بتن
  2. سهولت در عملیات تراکم بتن و عدم آب انداختن بتن
  3. میزان مورد توجهی صرفه جویی در مقدار مصرف سیمان بتن

انواع فوق روان کننده بتن

روان کننده بتن :
این گروه از روان کننده بتن دارای قدرت کاهش آب حداکثر ۱۵٪ برای بتن روان و ۱۲٪ جهت بتن های نیمه شل می باشد. از آنجاییکه این مواد روان کننده بتن در آغاز و در دهه ۵۰ میلادی ساخته شدند به عنوان نسل اول روان کننده ها شهرت دارند. این روان کننده ها دارای میزان مصرف مختلفی هستند رایج ترین آنها لیگنو سولفونات ها هستند.

فوق روان کننده بتن :
فوق روان کننده ها دارای اثری بسیاری قدرتمندتر از روان کننده بتن هستند. این نوع از روان کننده بتن این قابلیت را دارند که باعث کاهش آب زیاد بتن یا افزایش زیاد روانی بتن یا حتی هر دوی این موارد به طور توام گردند. قدرت کاهندگی این مواد در شرایط ایده آل تقریبا ۲۵٪ و در شرایط معمولی ٪۱۸ تا ۱۲ ٪ است. قدرت کاهش آب در این فوق روان کننده ها نباید کمتر از میزان ۱۲٪ باشد. ملامین فرمالدئید با غلظت بالا و یا نفتالین فرمالدئید سولفات شده با غلظت بالا از جمله رایج ترین و پر مصرف ترین نوع این فوق روان کننده های بتن هستند. این دسته نسل دوم روان کننده بتن محسوب می شوند.

ابر روان کننده بتن :
ابر روان کننده های بتن در ایده آل ترین شرایط قدرت کاهش آبی حداکثر 35% تا 45% دارند . قدرت این ابر روان کننده ها در بتن های نیمه شل تا 30% محدود می شود. عموما این مواد به شکل مایع هستند. اسیدهای پلی کربوکسیلیک هیدروکسیلاتی و مواد اتری ، همینطور آکریلات ها از انواع این گروه هستند. مصرف این ابر روان کننده ها در دهه 90 میلادی رایج گردید و دلیل این جذابیت زیاد آنها این است که سعی می کنند میزان بیشتری کاهش آب داشته باشند.

تماس با ما
واحد فروش و مشاوره :

09126762574

09195999785

نوشته های تازه

افزودنی بتن

فرآوری بتن